Data utworzenia artykułu: 27.01.2022

Opracowany przez Inelco Grinders kalkulator pozwala określić poziom oszczędności zużycia elektrod wolframowych, jaki można uzyskać zastępując proces ręcznego ostrzenia elektrod, z użyciem szlifierki stołowej lub taśmowej, poprzez wykorzystanie szlifierki Ultima-TIG.

Program ten jest najbardziej przydatnym narzędziem dla klientów z całego świata i dostępny jest w języku duńskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim i portugalskim.

Jego skuteczność w największym stopniu uzależniona jest od dokładności danych podawanych przez użytkowników oraz prawidłowego użytkowania szlifierki Ultima-TIG. Poniżej prezentujemy Wam zasady działania aplikacji oraz krótką instrukcję jej obsługi.

W aplikacji nie ma przelicznika walut, jednak na końcu kalkulacji aplikacja wyświetla skrót waluty, w którym można wpisać cenę elektrody w żądanej walucie.

W dowolnym momencie możliwe jest kliknięcie w ikonę « i » pozwalającą uzyskać więcej informacji na temat przesyłanych danych.

Wyniki pokażą potencjalne oszczędności w wydatkach na elektrody przy zastosowaniu szlifierki Ultima-TIG, jednak zalet korzystania z urządzenia jest zdecydowanie więcej:

  • Oszczędność czasu przeznaczonego na szlifowanie elektrod
  • Dłuższy czas pomiędzy powtórnym szlifowaniem
  • Znacząca poprawa jakości wykonanych spawów
  • Lepsze warunki BHP spawacza


Zawsze odnaleźć można elektrodę, której nie da się wykorzystać, ponieważ jest za krótka, aby zmieścić się w uchwycie elektrody. Dodatkowo każde ostrzenie z wykorzystaniem szlifierki Ultima-TIG będzie powodować stratę 0,3mm elektrody.

! Należy pamiętać, że wszystkie obliczenia opierają się na dokładności danych dostarczonych przez klienta

oraz na właściwym stosowaniu szlifierki Ultima-TIG !