11 stycznia 2023

Elektrody wolframowe- wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo

Nie jest tajemnicą, że przemysł obróbki metali przez lata narażał pracowników na szereg zagrożeń. Na szczęście dzisiaj zmieniła się ich świadomość, a wprowadzane na rynek technologie muszą uwzględniać obowiązujące normy BHP.

Zobacz
1 września 2022

Inteligentne rozwiązania producenta Sidergas i AWDS w zakresie opakowań beczkowych i prowadników drutu

Obok produkcji najwyższej jakości niezawodnego drutu spawalniczego producent Sidergas stosuje dodatkowo technologię bezskrętnego nawijania go w duże opakowania w celu zmaksymilizowania produktywności klientów, a następnie wspólnie z marką AWDS dba o odpowiedni transport drutu z beczki do podajnika. Szczegóły tego procesu przedstawiamy w poniższym artykule

Zobacz
24 sierpnia 2022

Konserwacja szlifierek do elektrod wolframowych Ultima-TIG i Ultima-TIG-CUT producenta Inelco Grinders

Szlifierki do elektrod wolframowych producenta Inelco Grinders to urządzenia, które mogą przez lata poprawiać komfort i bezpieczeństwo pracy w zakładach produkcyjnych. Obok prawidłowego ich użytkowania decydującym czynnikiem wpływającym na żywotność maszyn jest odpowiednia konserwacja, którą szczegółowo opisujemy w poniższym artykule.

Zobacz
11 lipca 2022

Wizyta we Włoszech- nowości od WECO i targi NDT

Na początku lipca przedstawiciele Weldteamu udali się w podróż do Włoch. Poniżej prezentujemy nowości, jakie pojawiły się w ofercie producenta WECO oraz krótką relację z targów NDT w Genui.

Zobacz
27 stycznia 2022

Kalkulator zużycia elektrod wolframowych- Inelco Grinders

Opracowany przez Inelco Grinders kalkulator pozwala określić poziom oszczędności zużycia elektrod wolframowych, jaki można uzyskać zastępując proces ręcznego ostrzenia elektrod, z użyciem szlifierki stołowej lub taśmowej, poprzez wykorzystanie szlifierki Ultima-TIG.

Zobacz
14 października 2021

WECO – WELD THE WORLD

Istniejący od 1997 roku włoski producent posiada w swojej ofercie rozwiązania, które wpływają na poprawę jakości i komfortu pracy, przy jednoczesnej redukcji kosztów procesu produkcyjnego. W artykule przedstawiamy funkcje spawarek TIG marki WECO, które gwarantują uzyskanie takich wyników.

Zobacz
5 lipca 2021

IV Mazowieckie Sympozjum Spawalnicze

W dniu 17.06.2021 na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej odbyło się IV Mazowieckie Sympozjum Spawalnicze, w którym uczestniczyła firma Weldteam.

Zobacz
1 czerwca 2021

CIEKAWOSTKA ZE SZWAJCARII- okulary przeciwsłoneczne Optray

Okulary przeciwsłoneczne Optray dostosowują się do zmieniających się warunków oświetleniowych. Pierwsze okulary przeciwsłoneczne z technologią Shadetronic®, reagują w ułamkach sekundy i dostosowują swoje zabarwienie do rzeczywistej jasności słońca.

Zobacz
12 kwietnia 2021

Redukcja ciepła i doskonałe mostkowanie – ColdMIG Merkle

Funkcja ColdMIG dostępna w profesjonalnych półautomatach spawalniczych producenta Merkle pozwala na redukcję ciepła do 30% i zapewnia optymalną spawalność blach cienkich oraz wysoką zdolność mostkowania szczelin.

Zobacz
12 kwietnia 2021

Obróbka powierzchni- proces trawienia i pasywacji powierzchni ze stali nierdzewnej z wykorzystaniem preparatów WhaleSpray

Odpowiedni proces obróbki powierzchni uwzględnia nie tylko etap odkażania i pasywacji, ale także uprzednie etapy przygotowania powierzchni (odtłuszczanie i wytrawianie), ponieważ przed obróbką powierzchnię stali należy odpowiednio odtłuścić i oczyścić. Wszystko to wykonać można wykorzystując specjalistyczne preparaty producenta WhaleSpray!

Zobacz
14 grudnia 2020

Elektroda turkusowa WS2® WITSTAR®

Elektroda wolframowa WS2® WITSTAR® to opatentowany niemiecki produkt najwyższej jakości. Pozwala na spawanie wszystkich materiałów z wyjątkową stabilnością łuku oraz trwałością. Elektrody te nie zawierają niebezpiecznego i radioaktywnego dodatku toru (Th, łac. thorium).

Zobacz
14 grudnia 2020

Kompleksowe stanowisko zrobotyzowane WeldROB firmy Merkle

Nowoczesna odpowiedź na niedobór wykwalifikowanych
pracowników w dziedzinie technologii spawania!

Zobacz